DPF - Diesel Particulate Filter - filtr pevných částic

Jedná se o lapač sazí, který představuje součást výfukového systému moderních turbodieselů. Účelem filtru je snižovat výfukové emise a chránit naše dýchací ústrojí od rakovinotvorných částic.

Svítí Vám kontrolka = nefunkční  DPF

Omezení nebo závada se nejčastěji projevuje tím, že se filtr příliš často regeneruje. Nebo se rovnou na palubní desce rozsvítí signalizace poruchy filtru. Pokud by řidiči tyto projevy ignorovali, hrozí jim postupem času vážné poškození dalších součástí motoru. V první řadě nastanou problémy s turbem a výrazně se zvýší spotřeba paliva.

Jak u nás probíhá čištění?

Celý proces čištění probíhá v nejmodernějším zařízení Flesh Cleaner Machine v naprosto ekologickém režimu. Do filtru mechanicky nijak nezasahujeme.

Nový nebo vyčištěný DPF?

Filtr pevných částic je drahá součástka a zničení DPF do budoucna znamená zásadní investici do opravy vozu, zpravidla v řádu desítek tisíc korun. Vyčištění DPF představuje zlomek ceny nového filtru viz. náš CENÍK

Máte zájem o vyčištění DPF?

ZDE  Nabízíme hned několik pohodlných způsobů jak se o Váš DPF postaráme.

POZOR !!!! Od 1.1. 2018 došlo po dlouhých přípravách, posunech a změnách v praxi k dost zásadním změnám v systému  Měřením emisí (ME). Vozidla s odstraněným DPF, nefunkčním katalyzátorem nebo špatně seřízeným motorem už nemají téměř šanci ME projít a od 1.12018 nesmějí na vozovky.