Homologace

 

S radostí Vám oznamujeme, že společnost Xtuning získala jako první v české republice od společnosti TÜV SÜD, termíny pro měření upravených vozidel v příslušných emisních normách Euro 3 až Euro 6. Tato měření jsou nutná k tomu abychom získali certifikaci od Ministerstva dopravy. Po udělení certifikace budeme moci zapisovat údaje o zvýšení výkonu a kroutícího momentu do technického průkazu.

Společnost Xtuning podniká v této záležitosti zásadní kroky již od konce roku 2015. Naše kroky a opatření posílily naší pozici lídra v oblasti softwarových úprav, chiptuningu a jsme ve finální fázi celého procesu.

Ministerstvo dopravy vytvořilo skupiny vozů a seznam testů, které tyto vozy musí absolvovat. Naše společnost má již vybrané vozy, které splňují podmínky jednotlivých skupin připravené k uvedeným testům u renomované společnosti TÜV SÜD. Součástí testů jsou náročná měření výkonu, spotřeby, emisí a to jak u vznětových tak u zážehových motorů.

Prvním vozidlem, které jsme na testy dodali byla Škoda Octavia RS, 2.0 TDi, 135 kW a ve všech bodech náročné testy splnila.

Je důležité zmínit, že nárůst výkonu se musí po úpravě pohybovat do 20% a tak splníme veškeré podmínky dané Ministerstvem dopravy.

Chceme ujistit naše současné i budoucí zákazníky, že softwarové úpravy od Xtuningu jsou v souladu s emisními normami a nevystavujeme klienty žádnému riziku a pokutám.